Ja, de Intuos is geschikt voor iedere maat hand
Waarom de Wacom Intuos CTL-4100WL tekentablet?
De Intuos S (CTL-4100WL) is de nieuwste tekentablet in de Wacom familie. De CTL-4100WL van Wacom vervangt de kleinere Intuos versies (art, comic en photo). De tekentablet is voorzien van een nieuw en strakker ontwerp. Uiteraard is er niet alleen optisch het een en ander veranderd.
Met een tekentablet zoals de Wacom Intuos bedien je de cursor van je computer met een beweging van de pen. Naast dat dit ervoor zorgt dat je veel nauwkeuriger kunt werken en eenvoudiger tekenwerkzaamheden kunt verrichten, heeft het ook voordelen voor jouw werkhouding.
Wat betekent een tekentablet voor jouw houding?
Door de cursor met een pen te bedienen neem je namelijk een meer verantwoorde houding aan met je hand. De Intuos S Bluetooth tekentablet kun je bedienen met zowel je linker als rechter hand. Plaats je hem recht voor je lichaam, tussen schouderbreedte, dan kun je met de Intuos S tekentablet de spieren in pols, arm en schouder wat meer rust geven.
Wat is er nieuw?
De afmetingen zijn weinig veranderd. De Wacom Intuos S is met 200 x 160 x 8 mm zelfs wat compacter geworden. De winst zit hem vooral in de plaatsing van de knoppen, het bedieningsoppervlak is namelijk gelijk gebleven op 152 x 95 mm.
Qua resolutie is er geen verandering, 2540 LPI (lines per inch) zorgt voor een nauwkeurige tekenoppervlak. De drukgevoeligheid is met 4096 drukniveaus verdubbeld voor een nog realistischere tekenervaring.
Dit komt door de vernieuwde Wacom Pen 4K, wat uiteraard staat voor de drukgevoeligheid. Zoals je van alle Wacom producten gewend bent werkt ook deze pen zonder batterijen. De Wacom Intuos S wordt geleverd met 3 extra standaard nibs (penpunten). Deze bevinden zich niet meer in de onderzijde van de tekentablet maar in de pen. Deze zijn daardoor een stuk makkelijker te bereiken. Het uiteinde van de pen dient als nib removal tool.
Ook is het niet meer nodig om een aparte wireless kit aan te schaffen. De Intuos CTL-4100WL is standaard voorzien van de mogelijkheid om hem draadloos te verbinden met behulp van Bluetooth. Met de geïntegreerde Li-ion batterij kun je tot 15 uur zonder opladen. Is hij leeg? Dan is hij met 3,5 uur aan de lader weer klaar voor een nieuwe ronde!
Software pakket
De Intuos S Bluetooth tekentablet van Wacom wordt geleverd met handige software. Je mag zelf kiezen welke software voor jou relevant is. Uit Corel® Painter® Essentials™ 6 en Corel® Aftershot™ 3, en Clip Studio Paint Pro mag je 2 software pakketten kiezen. De software kun je bemachtigen door een account bij Wacom aan te maken en jouw tekentablet te registreren.
Dit mag je ook niet missen
De Wacom Intuos S Bluetooth (CTL-4100WL) tekentablet is uitgerust met 4 ExpressKeys™. Welke je kunt programmeren met de driver software van Wacom. Veelgebruikte functies, zoals knippen en plakken, kun je nu eenvoudig met een druk op de knop uitvoeren. Ook ingewikkeldere functies kun je kwijt onder de extra knoppen. De extra knoppen dienen ook als een handige pennenbakje.
Vind je 4 knoppen wat weinig? Dan is dat geen enkel probleem. Je kunt namelijk eenvoudig een Radial Menu aanroepen waarin je nog veel meer functies en sneltoetsen kwijt kunt. Ook dit kun je geheel naar wens aanpassen met behulp van de driver.
De driver is overigens niet alleen voor het aanpassen van de extra knoppen. Je kunt er onder andere ook de gevoeligheid, de verhouding van de tablet t.o.v. het beeldscherm en de drukgevoeligheid mee aanpassen.
Reisgenoot
De tekentablet is bijzonder geschikt voor het reizen tussen de verschillende werkplekken. Hij weegt 230 gram en is voorzien van een afneembare USB-aansluitkabel van 150 cm. Het Wacom labeltje aan de bovenzijde dient als houder voor je pen en zorgt ervoor dat je de pen niet kwijtraakt tijdens het reizen.
"Kan ik de tekentablet gebruiken zonder driver?"
Op een Windows computer is het mogelijk om zonder driver aan de slag te gaan. Echter werken dan alleen de basisfuncties, zoals het bewegen van de cursor en de linker en rechter muisknop. Op Mac computers is het niet mogelijk om de tekentablet zonder driver te gebruiken. Als je volledig gebruik wilt maken van alle functionaliteiten dan is het noodzakelijk om de driver te downloaden.
"Kan ik de Intuos ook met mijn vinger bedienen?"
Nee, de Intuos ondersteund geen multitouch
"Wat is er nieuw?"
Naast het ontwerp, is de Intuos (CTL-4100WL) ook voorzien van een verbeterde drukgevoeligheid en kun je zelf de gratis software kiezen. Daarbij kun je de tekentablet zowel bedraad (via USB) als draadloos (via Bluetooth) gebruiken.
"Kan ik de knoppen een andere functie geven?"
Wacom heeft een zeer uitgebreide driver gemaakt voor Intuos producten. Hiermee kun je de knoppen op de pen en de knoppen op de tekentablet een andere functie toekennen. Dit kan ook nog eens aangepast worden per programma.
"Is de Intuos (CTL-4100WL) ook draadloos te gebruiken?"
Ja, de tekentablet is voorzien van een ingebouwde Bluetooth zender. Hiermee kun je hem draadloos verbinden met iedere computer die met Bluetooth signalen overweg kan.
"Werkt de pen op batterijen?"
Nee, de pen werkt zonder batterijen en hoef je dus nooit op te laden.